کد خطاهای ماشین ظرفشویی پاناسونیک

ماشین های ظرفشویی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد به شمار خواهند آمد که امروزه از جایگاه ویژه ای در هر خانه برخوردار می باشند تا سهولت در شست و شو انواع ظروف را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند، امروزه با پیشرفت در تکنولوژی ماشین های ظرفشویی در ابعاد مختلف و با کارایی های شخصی سازی شده و امکانات جانبی گوناگون به بازار عرضه شده اند تا در نهایت طیف سلیقه کاربران با میزان بودجه متغییر آن ها بسته به نوع نیازشان را پوشش دهند، بی شک اگر شما یکی از افرادی هستید که قصد خرید یک ماشین ظرفشویی را دارید یا این که از این دستگاه به منظور شست و شوی انواع ظروف خود استفاده می کنید، می بایست از اهمیت سرویس و پیشگیری از بروز عیب در دستگاه به منظورکارکرد صحیح اطلاع داشته باشید، همواره ماشین های ظرفشویی نیز ممکن است همانند لوازم خانگی برقی دیگر دچار انواع نقص فنی و یا خرابی بشوند، این مسئله موجب آن شده که شرکت های سازنده قسمتی را در هر دستگاه به منظور اطلاع رسانی از مشکل احتمالی پیش آمده به کاربر تعبیه کنند، بنا به همین امر در انواع مختلف این دستگاه صفحه نمایش و یا چراغ اعلان وجود خواهد داشت که در صورت بروز هرگونه ایراد آن را به صورت ارور بر روی صفحه نمایش ماشین های ظرفشویی با کد مشخص نمایش می دهد، هر یک از این ارور ها مشخصه وجود نقص فنی در بخش خاصی از دستگاه می باشد که اختلال در کارکرد آن بخش را گزارش می دهد، بنابر این با دانستن معنی هر ارور می توانیم در صدد رفع عیب و یا جلوگیری از خرابی های بعدی برای ماشین ظرفشویی خود براییم.


ارور یا کدخطا F1 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی پاناسونیک دچار مشکل شده است.

علت ایجاد ارور : نمایش این خطا در دستگاه بیانگر وجود انواع نقص و مشکل در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خواهد بود، از رایج ترین مشکلات به وجود آمده برای پمپهای تخلیه می توان به از کار افتادگی پمپ، مسدود شدن مسیر پمپ و همچنین قرار گرفتن پمپ در حالت مدار باز اشاره نمود.

راه حل : شما می توانید با تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه دستگاه به منظور رفع کد خطا مزبور اقدام به عمل کنید، اما در صورت ادامه پیدا کردن این مشکل با نمایندگی تعمیرات مجاز ماشین ظرفشویی تماس حاصل کنید.


ارور یا کدخطا F2 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : اختلال سنسور دمای ماشین ظرفشویی پاناسونیک.

علت ایجاد ارور : عواملی که موجب عدم کارکرد صحیح ترموستات و یا سنسور دما خواهد شد، وجود انواع نقص فنی در ترموستات و یا سیمکشی آن خواهد بود، هچنین در برخی ازمواقع این خطا به علت بروز انواع اختلال در روند کارکرد برد اصلی دستگاه رخ خواهد داد.

راه حل : به منظور تشخیص دقیق و اطمینان از عامل اصلی اختلال به کمک کارشناس متخصص تعمیر به بررسی و عیب یابی دقیق ماشین ظرفشویی خود بپردازید تا در صورت لزوم و با تشخیص کارشناس به تعمیر و یا تعویض قطعه مورد نظر جهت رفع عیب صحیح دستگاه بپردازید.


ارور یا کدخطا F3 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : ماشین ظرفشویی پاناسونیک روشن نمی شود.

علت ایجاد ارور : از عوامل اصلی بروز این خطا در دستگاه می توان به اختلال در برق ساختمان، قطعی در سیم کشی داخلی یا سیم دوشاخه دستگاه و همچنین اختلال در منبع تغذیه اشاره نمود.

راه حل : پس از اطمینان حاصل نمودن از عدم وجود هرگونه اختلال در برق ساختمان، به کمک کارشناس متخصص تعمیرات به بررسی و رفع عیب صحیح ماشین ظرفشویی خود بپرازید.


ارور یا کدخطا F4 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : اختلال در بخش ورودی آب به ماشین ظرفشویی.

علت ایجاد ارور : مواردی همچون اختلال در جریان آب منزل و یا معیوب بودن شلنگ ورودی آب و یا انواع خرابی در شیربرقی و یا میکروسوییچ دستگاه موجب آن شده تا آب کافی به منظور شست و شوی ظروف وارد دستگاه نشود و این خطا در ماشین ظرفشویی رخ دهد.

علت ایجاد ارور : عواملی همچون انواع خرابی و یا پارگی در شلنگ های آب متصل به دستگاه، چیدمان غیراستاندارد ظروف در داخل ماشین ظرفشویی و همچنین نشت از قطعات داخلی دستگاه موجب بروز این خطا خواهد شد.

راه حل : پس از بررسی و اطمینان حاصل نمودن از صحت جریان آب منزل و همچنین سلامت و عدم انسداد شلنگ ورودی آب، در صورت مواجهه مجدد این کد خطا در دستگا با نمایندگی مجاز معتبر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.


ارور یا کدخطا F5 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : خطای نشتی در ماشین ظرفشویی.

راه حل : پس از اطمینان حاصل نمودن از سلامت شلنگ های متصل و همچنین عدم انصداد در مسیر تخلیه دستگاه، به منظور عیب یابی دقیق و رفع عیب صحیح دستگاه خود با نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس حاصل کنید.


ارور یا کدخطا F6 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : خطا در بخش قفل کودک ماشین ظرفشویی.

علت ایجاد ارور : نمایش این کد خطا که به صورت ارور CL نیز نمایش داده می شود نشانگر فعال بودن قفل کودک دستگاه خواهد بود، که این بخش در واقع یک سطح ایمنی برای جلوگیری از تنظیمات شست و شوی دستگاه خواهد بود.

راه حل : به منظور رفع این کد خطا در ماشین های ظرفشویی، کلید Child Lock را به مدت 3 الی 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک در حالت غیرفعال قرار گرفته و تمامی دکمه های دستگاه به حالت کارگرد استاندارد خود برگردند.


ارور یا کدخطا F7 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : خطا کف بیش از حد استاندارد در ماشین های ظرفشویی.

علت ایجاد ارور : از اصلی ترین عوامل موجب بروز این خطا می توان به عدم استفاده از شویندهای استاندارد در هنگام شست و شوی ظروف و یا تراز نبودن دستگاه اشاره نمود.

راه حل : پس از اطمینان حاصل نمودن از تراز بودن دستگاه حتما از شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی به جای انواع شوینده های دستی استفاده کنید، در صورت عدم رفع این اختلال با تعمیرگاه مجاز ماشین های ظرفشویی پاناسونیک تماس حاصل کنید.


ارور یا کدخطا F8 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : وارد شدن بیش از حد آب در داخل ماشین های ظرفشویی.

علت ایجاد ارور : از عواملی که موجب بروز این خطا در دستگاه خواهد شد، وجود انواع اختلال در بخش سیمکشی داخلی و یا اختلال در برد و شیر الکترونیکی ماشین ظرفشویی پاناسونیک خواهد بود.

راه حل : پس از مواجهه با این خطا در دستگاه خود با نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس حاصل نموده و به کمک یک کارشناس متخصص تعمیر به بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه خود بپردازید.


ارور یا کدخطا F9 ماشین ظرفشویی پاناسونیک :

شرح خطا : اختلال در بخش گرمایشی ماشین ظرفشویی.

علت ایجاد ارور : بروز انواع اختلالات در بخش های همچون هیتر و یا سیمکشی هیتر و ترمیستور دستگاه می تواند موجب نمایان شدن این خطا در ماشین ظرفشویی باشد.

راه حل : به کمک یک کارشناس متخصص تعمیرات به بررسی و رفع عیب صحیح ماشین ظرفشویی خود بپردازید.

برچسب ها: تعمیر ظرفشویی پاناسونیک .تعمیر ظرفشویی . تعمیر ظرفشویی . نمایندگی تعمیرات ظرفشویی .