آشنایی با معنای ارورهای ماشین لباسشویی Panasonic به ما کمک می کند مواقعی که با کدهای خطای این دستگاه روبرو می شویم، خونسردی خود را حفظ کنیم و بدانیم دقیقا چه اقداماتی باید انجام دهیم. البته طبیعی است که نتوانیم تمام مشکلاتی که ممکن است در عملکرد ماشین لباسشویی اختلال ایجاد کنند را با دانش محدود خود در خانه برطرف کنیم. در چنین شرایطی توصیه ما به شما این است که با مرکز خدمات و تعمیرات خطیب سرویس تماس بگیرید و از کادر مجرب این تیم تخصصی کمک بگیرید.

1- ارور E01 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل آنکه با کد خطای E01 ماشین لباسشویی پاناسونیک مواجه می شویم، قفل نبودن درب دستگاه یا باز شدن قفل در طول مرحله شستشو است.

راه حل: برای اینکه بتوانید کد خطای E01 ماشین لباسشویی پاناسونیک را برطرف کنید، باید بررسی کنید که درب دستگاه درست بسته شده باشد و قفل به خوبی در گیره جا خورده باشد. اگر اتصالات این بخش با مشکل مواجه شده یا گیره قفل درب و میکروسوئیچ از کار افتاده اند، باید اتصالات را تعمیر و در صورت جدی بودن مسئله آنها را تعویض کنید.

نمایش ارور E01 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل قفل نبودن درب دستگاه یا باز شدن قفل در طول مرحله شستشو

2- ارور E02 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت روبرو شدن با کد خطای E04 ماشین لباسشویی پاناسونیک، خطای آبگیری دستگاه است که باعث می شود ماشین لباسشویی با آب پر نشود. زمانی که شیر آب ورودی بسته باشد یا یکی از اجزای مجموعه آبگیری باشد مسدود شود،ارور E04 نمایش داده می شود.

راه حل: برای آنکه بتوانید ارور E02 ماشین لباسشویی Panasonic را برطرف کنید، ابتدا مطمئن شوید شیر آب دستگاه باز است و فشار مناسبی دارد. سایر بخش های مجموعه آبگیری از جمله شیلنگ ها، فیلترها، شیر برقی، میکروسویچ فشار و سیم کشی های این بخش ها را چک کنید و اگر می بینید قطعه ای خراب یا مسدود شده، آن را تعمیر یا تعویض کنید.

برای تعمیر لباسشویی جنرال و تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک با شماره 09141164855 تماس حاصل فرمایید 

نمایش ارور E02 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خطای آبگیری دستگاه

 3- ارور E03 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل نمایش ارور E03 ماشین لباسشویی پاناسونیک، تشخیص خرابی پمپ دستگاه است. پمپ تخلیه وظیفه خروج آب از محفظه شستشو را به عهده دارد.

راه حل: برای رفع کد خطای E03 ماشین لباسشویی پاناسونیک، پمپ تخلیه را به لحاظ گرفتگی بررسی کنید و چک کنید چیزی لای پره های آن گیر نکرده باشد. اگر احساس می کنید پمپ عملکرد درستی ندارد، برای عیب یابی تخصصی آن از متخصص تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک کمک بگیرید.

نمایش ارور E03 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل تشخیص خرابی پمپ دستگاه

4- ارور E04 ماشین لباسشویی Panasonic

علت: مشکلی که منجر به نمایش کد خطای E04 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، مربوط به سرریز آب دستگاه است. در این شرایط احتمالا شیر برقی آب یا ترایاک آن از کار افتاده باشد و دستگاه این مسئله را با ارور E04 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار دهد.

راه حل: اگر می خواهید کد خطای E04 ماشین لباسشویی پاناسونیک را در خانه رفع کنید، باید بتوانید شیر برقی خراب را تعویض کنید.

نمایش ارور E04 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل سرریز آب دستگاه

5- ارور E05 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت رو به رو شدن با کد خطای E05 ماشین لباسشویی پاناسونیک خرابی هیتر NTC دستگاه است.

راه حل: جهت برطرف کردن ارور E05 ماشین لباسشویی پاناسونیک در خانه، باید بتوانید به هیتر NTC دستگاه دسترسی یابید و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورت اطمینان از خرابی هیتر، اقدام به تعویض آن کنید؛ اما اگر نتوانستید مطمئن شوید محل خرابی دقیقا کجاست، برای رفع ارور E05 کافیست با مرکز خدمات و تعمیرات لوازم خانگی خطیب سرویس تماس بگیرید و از مهندسین مجرب ما کمک بخواهید.

نمایش ارور E05 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خرابی هیتر NTC دستگاه

6- ارور E06 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیلی که منجر به نمایش ارور E06 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، تشخیص خرابی موتور دستگاه است. در این شرایط احتمالاً مدار تاکومتر اتصال کوتاه و مدار باز شده یا کانکتور موتور قطع شده است.

راه حل: اگر می خواهید کد خطای E06 ماشین لباسشویی پاناسونیک را برطرف کنید، باید بقدری دانش و مهارت داشته باشید که بتوانید موتور دستگاه را باز کرده و کانکتورهای آن را به همراه مدار تاکومتر بررسی کنید.

نمایش ارور E06 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل تشخیص خرابی موتور دستگاه

7- ارور E08 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیلی که باعث نمایش کد خطای E08 ماشین لباسشویی Panasonicمی شود، نقصی در موتور دستگاه است که احتمالا مربوط به اتصال کوتاه مدار ترایاک است.

راه حل: به منظور رفع ارور E08 ماشین لباسشویی پاناسونیک، باید به موتور دستگاه دسترسی پیدا کنید و اتصالات مدار ترایاک را چک کنید. از آنجا که موتور یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های این دستگاه است، پیشنهاد می کنیم برای این کار حتما از متخصصین مجرب کمک بخواهید.

نمایش ارور E08 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل تشخیص خرابی موتور دستگاه

8- ارور E10 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علتی که منجر به نمایش کد خطای E10 ماشین لباسشویی Panasonic می شود، خطای سنسور فشار الکترونیک می باشد که دستگاه این مسئله را با ارور E10 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار می دهد.

راه حل: برای آنکه بتوانید کد خطای E10 ماشین لباسشویی پاناسونیک را برطرف کنید، سنسور فشار الکترونیک و اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهید. در این مرحله سیم هایی که دچار اتصال کوتاه یا مدار باز شده اند باید تعویض شوند و اگر احساس می کنید مشکل از خود سنسور است، باید در اسرع وقت اقدام به تعویض آن کنید.

نمایش ارور E10 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خطای سنسور فشار الکترونیک

9- ارور H01 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت نمایش کد خطای H01 ماشین لباسشویی پاناسونیک مربوط به تشخیص خطای سنسور سطح آب است.

راه حل: برای برطرف کردن ارور H01 ماشین لباسشویی پاناسونیک، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که دستگاه را خاموش کنید و اگر صفحه نمایش همچنان روشن است، برق آن را قطع کنید، سپس با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را اطلاع دهید. ممکن است نیاز باشد سنسور سطح آب تعویض شود.

نمایش ارور H01 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل تشخیص خطای سنسور سطح آب

10- ارور H02 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت روبرو شدن با کد خطای H02 ماشین لباسشویی Panasonic، خطای ترایاک موتور دستگاه است.

سرویس تبریز در خدمت شما عزیزان می باشد 

راه حل: برای برطرف کردن کد خطای H02 ماشین لباسشویی پاناسونیک، باید به موتور دستگاه دسترسی پیدا کنید و اتصالات مدار ترایاک را چک کنید. به دلیل ظرافت و پیچیدگی زیاد موتور دستگاه، پیشنهاد می کنیم برای این کار حتما از متخصصین مجرب کمک بخواهید.

نمایش ارور H02 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خطای ترایاک موتور دستگاه

11- ارور H04 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل نمایش ارور H04 ماشین لباسشویی پاناسونیک، مربوط به اتصال کوتاه رله برق برد کنترل الکترونیکی اصلی دستگاه است.

راه حل: اگر به دنبال راهی برای رفع کد خطای H04 ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، باید سیم کشی های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و آنهایی که دچار اتصال کوتاه شده اند را تعویض کنید. اگر مشکل از دسته سیم ها نبود، به سراغ برد کنترلی اصلی دستگاه بروید و خرابی را در این بخش جستجو کنید.

نمایش ارور H04 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل اتصال کوتاه رله برق برد کنترل الکترونیکی اصلی دستگاه

12- ارور H05 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: مهم ترین دلیلی که با ارور H05 ماشین لباسشویی پاناسونیک مواجه شده ایم، این است که خطایی در مدار حافظه اتفاق افتاده و باعث شده هیچ اطلاعاتی در حافظه ذخیره نشود.

راه حل: تنها راهکار برطرف کردن کد خطای H05 ماشین لباسشویی Panasonic این است که به سراغ سیم های داخلی دستگاه بروید و ببینید که کدام یک از آنها با مشکلی مواجه شده و از کار افتاده است. سیم های معیوب را تعویض کنید و اگر مشکل برطرف نشد به فکر تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باشید.

نمایش ارور H05 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خطایی در مدار حافظه دستگاه

13- ارور H07 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: زمانی با کد خطای H07 ماشین لباسشویی پاناسونیک رو به رو می شویم که سیگنال ژنراتور تاکو که از موتور دریافت می شود، نامنظم یا خارج از محدوده باشد.

راه حل: تنها راهکار رفع کد خطای H07 ماشین لباسشویی پاناسونیک، بررسی سیم های متصل به تاکو و موتور دستگاه است. اتصالات را مو به مو بررسی کرده و آنهایی که دچار اتصال کوتاه شده یا به کلی قطع شده اند را جایگزین کنید.

نمایش ارور H07 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل نامنظم بودن سیگنال ژنراتور تاکو که از موتور دریافت می شود

14- ارور H09 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت نمایش کد خطای H09 ماشین لباسشویی پاناسونیک تشخیص خطای ارتباطی بین برد کنترلی اصلی و برد نمایشگر است که با ارور H09 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار داده می شود.

راه حل: اگر به دنبال راهی برای رفع ارور H09 ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، باید بتوانید سیم های بین برد کنترلی اصلی و برد نمایشگر را در محل اتصال به هر دو برد بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه خرابی در هر یک از دسته سیم ها، اقدام به تعویض آنها کنید. با توجه به تخصصی بودن مشکل و پیچیده بودن فرایند عیب یابی، توصیه می کنیم از تکنسین های مجرب کمک بخواهید.

نمایش ارور H09 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل تشخیص خطای ارتباطی بین برد کنترلی اصلی و برد نمایشگر

15- ارور H12 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل نقصی که منجر به مواجه شدن با ارور H12 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، مربوط به خطای اتصالی قفل کودک دستگاه است.

راه حل: اگر می خواهید کد خطای H12 ماشین لباسشویی پاناسونیک را برطرف کنید، به سراغ قفل ایمنی یا قفل کودک دستگاه بروید و اتصالات آن را به دقت بررسی کنید. به احتمال خیلی زیاد پس از یک بار خاموش و روشن کردن لباسشویی ارور H12 برطرف می شود.

نمایش ارور H12 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خطای اتصالی قفل کودک دستگاه

16- ارور H17 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علتی که منجر به نمایش کد خطای H17 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، خطای ترمیستور دستگاه برای مدل های سری X است. در این شرایط سیگنال های ترمیستور لباسشویی یا سنسور دما غیرطبیعی بوده یا خارج از محدوده است.

راه حل: برای برطرف کردن کد خطای H17 ماشین لباسشویی پاناسونیک، به سراغ سنسور دما و کلیه سیم های متصل به آن بروید. هیچ یکی از سیم های این بخش نباید دچار زدگی شده باشند یا سست باشند. سیم های خراب را تعویض کنید و اگر با بررسی مقاومت سنسور متوجه شدید مشکل از خود سنسور است، اقدام به تعویض آن کنید.

نمایش ارور H17 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل خطای ترمیستور دستگاه برای مدل های سری X

17- ارور H18 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیلی که منجر به نمایش کد خطای H18 ماشین لباسشویی Panasonic می شود، این است که سنسور ترمیستور موتور، سیگنال غیر طبیعی یا خارج از محدوده دریافت می کند.

راه حل: روش مناسب برای رفع کد خطای H18 ماشین لباسشویی پاناسونیک، بررسی وضعیت موتور دستگاه و اتصالات آن است. اتصالات خراب را جایگزین کنید و بار دیگر نمایش ارور H18 را بررسی کنید.

نمایش ارور H18 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل دریافت سیگنال غیرطبیعی از سنسور ترمیستور موتور

18- ارور H21 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: مشکلی که منجر به نمایش کد خطای H21 ماشین لباسشویی Panasonic می شود، نشان دهنده افزایش غیرمنتظره سطح آب در محفظه شستشوی دستگاه است. ارور H21 می تواند ناشی از مسئله ساده ای مانند حجم کف بیش از حد در دستگاه باشد. همچنین احتمال دارد دریچه ورودی آب معیوب باشد و به خوبی بسته نشود.

راه حل: اگر می خواهید کد خطای H21 ماشین لباسشویی پاناسونیک را در خانه رفع کنید، ابتدا مواد شوینده را عوض کنید و از یک شوینده مناسب ماشین لباسشویی استفاده کنید. بررسی کنید دریچه ورود آب سالم باشد و آب را ناخواسته وارد محفظه شستشو نکند؛ در صورت نیاز شیر برقی را تعویض کنید. یک چرخه آبکشی اجرا کنید تا کف درون محفظه تخلیه شود.

نمایش ارور H21 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل افزایش غیرمنتظره سطح آب در محفظه شستشوی دستگاه

19- ارور H23 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل اصلی اینکه با ارور H23 ماشین لباسشویی پاناسونیک مواجه شده اید به این مربوط می شود که رله هیتر روی برد کنترلی اصلی غیرطبیعی یا خارج از محدوده است.

راه حل: برای برطرف کردن کد خطای H23 ماشین لباسشویی پاناسونیک، به سراغ کنترلر الکترونیکی دستگاه بروید و آن را خوب چک کنید. همچنین باید برد الکترونیکی را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه اتصالات آن سالم است.

نمایش ارور H23 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل غیر طبیعی بودن رله هیتر روی برد کنترلی اصلی

20- ارور H25 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت رو به رو شدن با کد خطای H25 ماشین لباسشویی پاناسونیک، تشخیص خطای موتور است که با شناسایی مشکل با ارور H25 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار داده می شود.

راه حل: به منظور رفع کد خطای H25 ماشین لباسشویی Panasonic، همان ابتدا به سراغ موتور دستگاه بروید و کلیه اجزای این بخش را به همراه سیم های متصل به آن با دقت بررسی کنید. به کوچکترین خرابی ها در محل موتور توجه کنید و به فکر تعمیر آنها باشید. در نهایت به سراغ برد الکترونیکی اصلی بروید و از سلامت عملکرد آن نیز اطمینان حاصل کنید.

نمایش ارور H25 در صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاناسونیک به دلیل تشخیص خطای موتور

21- ارور H27 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل مواجه شدن با کد خطای H27 ماشین لباسشویی پاناسونیک، درگیر نشدن قفل درب دستگاه در گیره است.

راه حل: برای رفع مشکل مربوط به کد خطای H27 ماشین لباسشویی پاناسونیک، قفل درب و سیم کشی های آن را خوب بررسی کنید. قفل خراب باید تعویض شود و اتصالات خراب جایگزین شوند. در صورت ادامه مشکل به فکر تعمیر برد کنترلی اصلی باشید.

22- ارور H29 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علتی که منجر به نمایش ارور H29 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، عملکرد فن خنک کننده دستگاه است که آهسته و غیرعادی است. در این شرایط احتمالا فن لباسشویی اتصال کوتاه یا مدار باز شده است.

راه حل: اگر در جستجوی راه حلی برای رفع کد خطای H29 ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، باید به سراغ فن خنک کننده و کانکتورهای آن بروید و آنها را یک به یک بررسی کنید. در صورت نیاز فن خنک کننده را جایگزین کنید و اگر کد خطای H29 برطرف نشد، مشکلات کنترلر الکترونیکی را عیب یابی و تعمیر کنید.

23- ارور H41 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیلی که منجر به مواجه شدن با کد خطای H41 ماشین لباسشویی Panasonic می شود، این است که حین چرخش، داده ها از حسگر سه بعدی دریافت نمی شوند و دستگاه این مسئله را با ارور H41 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار می دهد.

راه حل: برای برطرف کردن کد خطای H41 ماشین لباسشویی پاناسونیک، در قدم اول به سراغ اتصالات سیم روی سنسور سه بعدی بروید و آنها را جزء به جزء بررسی کنید. اتصالات قطع شده و سیم های شل و وارفته باید تعمیر شوند و سنسور خراب باید تعویض شود.

24- ارور H43 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیلی که منجر به نمایش کد خطای H43 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، تشخیص نشتی آب از کف دستگاه است.

راه حل: اولین قدم برای رفع ارور H43 در ماشین لباسشویی پاناسونیک این است که هرطور می توانید منبع نشتی را بیابید. درب دستگاه و دیواره های جانبی آن را وارسی کنید و پس از یافتن محل نشتی، اقدام به تعمیر آن کنید. به گونه ای که دیگر حتی یک قطره آب از آن محل خارج نشود.

25- ارور H46 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت نمایش ارور H46 ماشین لباسشویی پاناسونیک، بیانگر دریافت سیگنال غیرعادی از سنسور نشتی یاب کف ماشین لباسشویی است.

راه حل: به منظور برطرف کردن کد خطای H46 ماشین لباسشویی پاناسونیک، در قدم اول مقاومت سنسور را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که در محدوده مجاز تعیین شده است. مرحله بعد بررسی اتصالات و سیم کشی های این سنسور است. در صورت مشاهده سیم های سستی که دچار مدار باز و اتصال کوتاه شده اند، آن ها را تعمیر کنید. چنانچه حتی تعویض سیم ها کمکی به رفع ارور H46 نکرد، اقدام به تعویض سنسور نشی یاب کنید. در نهایت آخرین گزینه بررسی برد کنترلی و تعمیر آن است.

26- ارور H51 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیلی که منجر به مواجه شدن با ارور H51 ماشین لباسشویی پاناسونیک می شود، شناسایی اضافه بار موتور دستگاه است که سیستم تشخیص خطای خودکار این مسئله را با ارور H51 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار می دهد.

راه حل: جهت رفع کد خطای H51 ماشین لباسشویی Panasonic، باید بتوانید موتور دستگاه و برد کنترلی اصلی را بررسی کنید و کوچکترین مشکلات این بخش ها را برطرف کنید.

27- ارور H52 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: زمانی با کد خطای H52 ماشین لباسشویی پاناسونیک مواجه می شویم که ولتاژ ورودی به دستگاه بیش از حد زیاد باشد.

راه حل: اگر به دنبال راهی برای رفع کد خطای H52 ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، باید در محل منبع اصلی برق به دنبال ریشه مشکل بگردید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم از یک تکنسین برق حرفه ای کمک بخواهید.

28- ارور H53 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت آنکه با ارور H53 ماشین لباسشویی پاناسونیک مواجه شده ایم، بیش از حد کم بودن ولتاژ ورودی به دستگاه است.

راه حل: اگر در جستجوی راهی برای رفع کد خطای H53 ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، از آنجا که این ارور به معنای مشکلی در منبع برق متصل به دستگاه است، باید بتوانید با دید یک برقکار به سراغ منبع برق بروید و مشکلات آن را برطرف کنید. اگر نتوانستید عیب منبع برق را بیابید، از یک تکنسین برق مجرب کمک بگیرید.

29- ارور H55 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت مشاهده کد خطای H55 ماشین لباسشویی پاناسونیک، تشخیص جریان غیرطبیعی در طول چرخش موتور اصلی است که خوشبختانه با ارور H55 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما اطلاع داده می شود.

راه حل: اگر به دنبال یک راهکار خوب جهت برطرف کردن کد خطای H55 ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، مستقیما به سراغ موتور اصلی دستگاه بروید و عملکرد آن را کنترل کنید. در اکثر این مواقع نمایش ارور H55 هشدار تعویض موتور اصلی لباسشویی است؛ به همین علت توصیه می کنیم در صورت مشاهده ارور H55 از مراکز خدمات و تعمیرات ماشین لباسشویی پاناسونیک کمک بخواهید.

30- ارور U11 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل نمایش ارور U11 ماشین لباسشویی پاناسونیک، تشخیص خرابی پمپ یا مشکلی در مجموعه تخلیه آب دستگاه است که باعث شده آب ماشین لباسشویی درست تخلیه نشود.

راه حل: برای رفع کد خطای U11 ماشین لباسشویی پاناسونیک، شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که مسیر جریان آب در شلنگ کاملا باز است. در مرحله بعد فیلتر تخلیه دستگاه را جدا کنید و پس از آنکه تمامی ضایعات روی آن را تخلیه کردید، مجددا آن را نصب کنید. بررسی کنید که پمپ تخلیه سالم باشد و در صورت مشاهده خرابی، اقدام به تعویض آن کنید.

31- ارور U12 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل روبرو شدن با کد خطای U12 ماشین لباسشویی Panasonic، باز بودن درب محفظه شستشوی دستگاه است.

راه حل: به منظور رفع کد خطای U12 ماشین لباسشویی پاناسونیک، کافیست درب دستگاه را خوب ببندید. اگر چیزی لای درب گیر کرده آن را بردارید و خوب فشار دهید تا صدای چفت شدن درب را بشنوید.

32- ارور U13 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت مشاهده کد خطای U13 ماشین لباسشویی پاناسونیک، این است که بار دستگاه متوازن نیست و سیستم تشخیص خطای خودکار این مسئله مهم را با از ارور U13 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار می دهد.

راه حل: جهت حل مشکل و برطرف کردن کد خطای U13 ماشین لباسشویی پاناسونیک، لباس های درون محفظه شستشو را مرتب بگذارید و هرگز لباسشویی را بیش از ظرفیت آن بارگذاری نکنید. دستگاه را یک مرتبه خاموش و روشن کرده و برنامه شستشو را مجدداً اجرا کنید. اگر مشکل ادامه دار بود، تسمه و موتور ماشین را بررسی کنید و از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.

33- ارور U14 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل اصلی نمایش کد خطای U14 ماشین لباسشویی پاناسونیک، مربوط به خطای آبگیری است که باعث شده با گذشت 20 دقیقه از شروع آبگیری، ماشین لباسشویی هنوز با آب پر نشده باشد. علت می تواند بسته بودن شیر آب یا انسداد یکی از اجزای مجموعه آبگیری باشد که با این ارور U14 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار داده می شود.

راه حل: برای رفع ارور U14 ماشین لباسشویی پاناسونیک، اول باید بررسی کنید که فشار آب ورودی به دستگاه مناسب باشد. اگر فشار آب کم باشد، طبیعی است که مدت زمان آبگیری طولانی تر از حالت عادی باشد. سپس به سراغ سایر بخش های مجموعه آبگیری از جمله شیلنگ ها، فیلترها، شیر برقی، میکروسویچ فشار و سیم کشی های این بخش بروید و آنها را بررسی کنید و قطعاتی که احساس می کنید خراب شده یا از کار افتاده اند را تعویض کنید. در آخر نگاهی به سنسور تشخیص سطح آب بیندازید و ببینید که سالم باشد و سطح آب را اشتباه تشخیص نداده باشد.

34- ارور U18 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: علت آنکه با ارور U18 ماشین لباسشویی Panasonic مواجه شده ایم، مربوط به خرابی پمپ یا فیلتر تخلیه دستگاه است.

راه حل: یکی از روش های برطرف کردن ارور U18 ماشین لباسشویی پاناسونیک این است که فیلتر تخلیه را خارج کرده و آن را زیر آب بشویید تا ضایعاتی که مسیر آب را سد کرده بودند، کاملا برداشته شوند و جریان آب مانعی نداشته باشد. اگر حتی پس از تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل ادامه دار بود، به سراغ پمپ تخلیه بروید و آن را عیب یابی کنید.

35- ارور U99 ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: دلیل روبرو شدن با کد خطای U99 ماشین لباسشویی پاناسونیک، خروج ناخواسته آب از دستگاه است. یکی از دلایل این اتفاق، تنظیم نادرست ارتفاع شلنگ تخلیه آب است.

راه حل: یکی از روش های برطرف کردن کد خطای U99 ماشین لباسشویی پاناسونیک این است که ارتفاع شلنگ تخلیه را با توجه به اطلاعات دفترچه راهنما تنظیم کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک

برخی از مشکلات و شرایط در ماشین لباسشویی Panasonic وجود دارد که با نمایش ارورها به کاربر هشدار داده نخواهند شد. در این شرایط عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک نیازمند دانش زمینه ای در مورد عملکرد دستگاه می باشد. در ادامه ی این بخش به معرفی دستورالعمل هایی می پردازیم که به احتمال خیلی زیاد می تواند مشکل را برطرف کند.

عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک برای کارکرد درست دستگاه ضروری می باشد

1- بالا رفتن پیوسته نمایشگر زمان ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: مشکل پیوسته بالا رفتن نمایشگر زمان ماشین لباسشویی پاناسونیک یا پایین نیامدن آن مربوط مربوط به تنظیمات نمایشگر زمان است.

راه حل: برای برطرف کردن مشکل پیوسته بالا رفتن نمایشگر زمان ماشین لباسشویی پاناسونیک یا پایین نیامدن آن باید بدانید که این نشانگر زمان کاملا تقریبی است و مدت زمان باقی مانده در حین کار تصحیح شده و نمایش داده می شود.

2- طولانی شدن مدت زمان شستشوی ماشین لباسشویی پاناسونیک

علت: وقتی در ماشین لباسشویی پاناسونیک با مشکل طولانی شدن مدت زمان شستشو حتی بیشتر از زمان تنظیم شده مواجه می شوید که بار درون محفظه به شکل متوازن پخش نشده باشد یا بخش آبگیری و تخلیه آب عملکرد خوبی نداشته باشد که دستگاه این مسئله را با ارورهای U11 و U14 ماشین لباسشویی پاناسونیک به ما هشدار می دهد.

راه حل: اگر به دنبال راهی برای حل مشکل طولانی شدن مدت زمان شستشو حتی بیشتر از زمان تنظیم شده در ماشین لباسشویی پاناسونیک هستید، لباس های درون محفظه را طوری بچینید که متوازن باشد. در مرحله بعد به سراغ مجموعه های آبگیری و تخلیه آب بروید و قطعات معیوب این بخش ها را تعمیر کنید.

جهت راهنمایی بیشتر به مرکز تعمیرات لوازم خانگی خطیبی مراجعه فرمایید و یا با شماره 09141164855 تماس حاصل فرمایید خطیب سرویس پیوسته در کنار شما عزیزان می باشد